Informacje o firmie

Głównym przedmiotem działalności firmy KLEMME jest regeneracja pneumatycznych zacisków hamulcowych, oraz sprzedaż gotowych zacisków hamulcowych i części do regeneracji. Mając na uwadze fakt, że zacisk hamulcowy stanowi jeden z głównych systemów bezpieczeństwa, stawiamy na doświadczony zespół ludzi, najlepsze materiały od sprawdzonych dostawców oraz właściwy dla każdego typu zacisku proces regeneracji, zakończony fazą testów.

Regeneracja

Regeneracja części - działanie polegające na przywróceniu właściwości użytkowych częściom zużytym lub uszkodzonym. Może ona mieć charakter obróbki kompleksowej, w wyniku której przywraca się częściom wymagany kształt, wymiary, parametry i właściwości niezbędne do dalszej pracy.

Korzyści z regeneracji wynikają z faktu, iż wiele elementów wchodzących w skład zacisku hamulcowego nie zużywa się wcale lub tylko w minimalnym stopniu. Po co wymieniać kompletny mechanizm, jeśli zużyły się w nim tylko niektóre elementy, a obudowa różni się od nowej tylko tym, że jest brudna? Wyczyszczenie elementów jest znacznie tańsze od wyprodukowania ich od nowa, a w dodatku pozwala oszczędzać coraz cenniejsze surowce. Wymieniane są te podzespoły, które nie spełniają norm dla elementów nowych. Tym różni się regeneracja od zwykłej naprawy – w tym drugim przypadku wymienia się bowiem wyłącznie to, co się popsuło lub uległo uszkodzeniu mechanicznemu . Ale nie wszystkie zaciski hamulcowe nadają się do regeneracji, np. obudowa nie może być zdeformowana, pęknięta ani mieć wyłamanych elementów.

TYPY REGENEROWANYCH ZACISKÓW

KNORR

SB5…, SB6…, SB7…, SN5.., SN6…, SN7…,

MERITOR

DX, D3, ELSA1, ELSA2, DUCO, LISA

WABCO

17,5” , 19,5” , 22,5”